Planinarska sekcija (Galerija)

U petak 30. septembra krenuli smo na planinarenje na Jastrebac. Uveče smo stigli i smestili se u planinarski dom.

Ujutru posle doručka krenuli smo na planinarenje i rešili da se popnemo na “Bele stene” koje se nalaze na 1250 m nadmorske visine. Staza je vodila kroz gustu šumu, a učenici su kroz graju, smeh i šalu prelazili stazu. Vrh je bio sa divnim pogledom na Kruševac, a učenici su uživala u njemu. Popodne smo se vratili u dom i posle ručka otišli na odmor.
Prepešačili smo 19km i savladali 700m nadmorske visine.

U nedelju smo otišli do Ribarske banje. Posle šetnje krenuli smo u manastir Svetog Romana. Dočekao nas je ljubazan sveštenik i ispričao nam divnu priču o istoriji manastira.
Kući smo stigli pred veče puni utisaka i radosni što smo proveli tako lep vikend.