Direktorka naše škole Sanja Necin kazala je da je Medicinska škola počela sa radom 1947. kada je to bila trogodišnja škola za lekarske pomoćnike, a da je u dugoj tradiciji menjala lokacije, obim i kadrove, obrazovne profile i nastavne programe.
  • - Obeležile su je godine rada u teškim uslovima, u školi je radilo na stotine nastavnika, doktora, pomoćnog osoblja, a školu je završilo preko 7.000 đaka, mnogi od njih postali su priznati i poznati stručnjaci. I danas stvaramo kadrove za budućnost, sada škola broji 710 učenika i 140 zaposlenih, a uslovi za rad su savremeni. Sa ponosom mogu da kažem da smo jedna od najboljih škola u gradu i okrugu - rekla je direktorka naše škole.

Kako je navela, u školi se trenutno obtazuju sledeći profili: medicinska sestra tehničar, ginekološko - akušerska sestra, farmaceutski i kozmetički tehničar, kao i muško - ženski frizer, a nastava se odvija na srpskom i mađarskom jeziku.