„Negujmo empatiju, budimo humani“


Na sastanku Đačkog parlamenta održanog 19.11.2015 pokrenuta je navedena akcija sa sledećim ciljem:
 • 1. Davanje trombocita krvne grupe AB+ i AB- za učenika Zrenjaninske gimnazije. Uslovi:

  - mogu učestvovati punoletni muškarci koji imaju AB+ i AB- krvnu grupu

  - punoletne žene koje nisu rađale i nisu imale prekid trudnoće.

  Kontakt osoba je Svetlana Veljković – nastavnik zdravstvene nege (telefon: 510-473 utorkom od 10:30 do 11:30 i četvrtkom od 13:10 do 14:00; adresa: madu023@gmail.com)

  Zainteresovani za davanje trombocita neka se što pre jave kontakt osobi radi blagovremene organizacije sa Odeljenjem transfuziologije zrenjaninske bolnice.

 • 2. Podrži akciju „Farmerke za vršnjake“

  - Očekuje se da svaki učenik donese jedan odevni predmet, a predstavnik Đačkog parlamenta svakog odeljenja džak ili kesu sa odevnim predmetima ostavi u prostoriji broj 12 (u suterenu). Akcija traje do 26.11.

 • 3. Pomozimo deci koja boluju od retkih bolesti i priključimo se Udruženju građana „Život“ tako što će svako odeljenje kupiti majicu (600 din + PDV) sa logom udruženja i sloganom po izboru učenika. Predlog učenika četvrtih razreda, predstavnika Đačkog parlamenta, je da se majice za proslavu mature kupe od udruženja „Život“.