O našoj školi

Medicinska škola u Zrenjaninu obrazuje učenike po nastavnim programima za zanimanja zdravstvene struke IV stepena stručne spreme. Nakon donošenja novih programa obrazovanja i vaspitanja škola je Rešenjem Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, upravu i nacionalne zajednice broj 128-022-756/2014-01 od 29.8.2014. godine verifikovana za sledeće obrazovne profile:

Područje rada ZDRAVSTVO I SOCIJALNA ZAŠTITA

• medicinska sestra - tehničar na srpskom i mađarskom nastavnom jeziku
  • laboratorijski tehničar
  • stomatološka sestra - tehničar
  • farmaceutski tehničar
  • ginekološko – akušerska sestra
  • zdravstveni negovatelj
  • kozmetički tehničar
  • medicinska sestra - vaspitač

Područje rada LIČNE USLUGE

• ženski frizer
  • muški frizer

Medicinska škola u Zrenjaninu trenutno ima 20 odeljenja i obrazuje sledeće profile:

• Medicinska sestra tehničar na srpskom jeziku (10 odeljenja)
  • Medicinska sestra tehničar na mađarskom jeziku (4 odeljenja)
  • Farmaceutski tehničar (4 odeljenje)
  • Kozmetički tehničar (1 odeljenja)
  • Ginekološka sestra-akušer (1 odeljenje)
    1. septembra 2019, ukupan broj upisanih učenika je bio 581.
    Matična zgrada Medicinske škole nalazi se u ulici Novosadska 2. To je novi školski prostor, građen isključivo za potrebe Medicinske škole Zrenjanin, po savremenim evropskim standardima. Prostire se na 6300m². Nova školska zgrada je zvanično otvorena i počela je sa radom 1. septembra 2009. g. Poseduje 34 prostorije za nastavu, kao i prostor za zubnu ambulantu, ambulantu opšte prakse, apoteku frizerski i kozmetički salon, fiskulturnu i svečanu salu. Objekti lokalne sredine uz pomoć kojih ostvarujemo programske sadržaje i zadatake škole:
  1. Opšta bolnica "Đ. Jovanović"
  2. Apoteke u gradu
  3. Predskolska ustanova
  4. Opštinska organizacija Crvenog krsta
  5. Narodni muzej
  6. Gradska biblioteka
  7. Pozorište "Toša Jovanović"
  8. Kulturni centar
  9. Likovna galerija