O našoj školi

Medicinska škola u Zrenjaninu obrazuje učenike po nastavnim programima za zanimanja zdravstvene struke IV stepena stručne spreme. Nakon donošenja novih programa obrazovanja i vaspitanja škola je Rešenjem Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, upravu i nacionalne zajednice broj 128-022-756/2014-01 od 29.8.2014. godine verifikovana za sledeće obrazovne profile:

Zdravstvo i socijalna zaštita

medicinska sestra – tehničar na srpskom i mađarskom nastavnom jeziku

laboratorijski tehničar

stomatološka sestra – tehničar

farmaceutski tehničar

ginekološko – akušerska sestra

zdravstveni negovatelj

kozmetički tehničar

medicinska sestra – vaspitač

Područje rada Lične usluge

ženski frizer

muški frizer

Medicinska škola u Zrenjaninu trenutno ima 21 odeljenja i obrazuje sledeće profile:

Medicinska sestra tehničar na srpskom jeziku (11 odeljenja)

Medicinska sestra tehničar na mađarskom jeziku (4 odeljenja)

Farmaceutski tehničar (4 odeljenje)

Kozmetički tehničar (1 odeljenja)

Laboratorijski tehničar (1 odeljenje)

od 1. septembra 2021, ukupan broj upisanih učenika je bio 602.

Matična zgrada Medicinske škole nalazi se u ulici Novosadska 2. To je novi školski prostor, građen isključivo za potrebe Medicinske škole Zrenjanin, po savremenim evropskim standardima. Prostire se na 6300m². Nova školska zgrada je zvanično otvorena i počela je sa radom 1. septembra 2009. g. Poseduje 34 prostorije za nastavu, kao i prostor za zubnu ambulantu, ambulantu opšte prakse, apoteku frizerski i kozmetički salon, fiskulturnu i svečanu salu.

Objekti lokalne sredine uz pomoć kojih ostvarujemo programske sadržaje i zadatake škole:

Opšta bolnica “Đ. Jovanović”

Apoteke u gradu

Predskolska ustanova